LED Dimmer 315 RS Innfelt Sort
RS sort 315 LED er en dimmer som benyttes til LED, kapasitive og ohmske laster.
Produktinformasjon
RS sort 315 LED er en dimmer som benyttes til LED, kapasitive og ohmske laster. Dimmeren har den unike egenskapen hvor det er valgfritt og koble til både L og N. Ved bruk av trøblete lamper og/eller ved flimring anbefaler vi å koble til begge fasene.
AV/PÅ betjenes med trykk på dimmerknappen. Dimme opp/ned ved å vri på dimmerknappen og kan overstyres via endevender hvis ønskelig. Dimmeren passer inn i standard veggbokser og i alle ELKO kombinasjonsplater. Dimmeren har elektronisk overspenningsvern og kortslutningsvern.
Teknisk spesifikasjon
| Montering av enhet | Innfelt Overflate |
|---|---|
| Festemetode | Med skruer |
| Dimmertype | Bakkant |
| Dimmerkontroll | Vri- og trykkfunksjon |
| Antall moduler | 1 modul |
| Overflatebehandling | Lakkert |
| Type overflate | Matt |
| Materiale | Termoplast |
| Lasttype | Ohmsk: 20...315 W på 230 V 50/60 Hz AC Halogen: 300 W på 230 V 50/60 Hz AC Elektronisk transformator: 315 VA på 230 V 50/60 Hz AC |
| [Ue] merkespenning | 230 V AC 50 Hz |
| Type vern | Overlastbeskyttelse Kortslutningsvern Inngangsoverspenningsvern |
| Tilkoblinger | Skruklemmer |
| Maks tverrsnitt på klemme | 1 x 1,5 - 2 x 2,5 mm² for massiv kabel (kabler) 1 x 1,5 - 2 x 2,5 mm² for flertrådet kabel (kabler) |
| Bredde | 84 mm |
| Høyde | 84 mm |
| Dybde | 45 mm |
| Innbyggingsdybde | 24 mm |
| IP-grad | IP20 |
Miljødataprogram

ELKO har som mål å bli Net Zero innen 2050. Vi jobber med leverandørkjeden for å redusere miljøpåvirkningen av materialer og øke sirkulariteten.
Miljødataprogrammet vårt bidrar til å forlenge levetiden på produktene og forbedre resirkulerbarheten.







