2x2H Plus multiramme PH
Multiramme i ELKO Plus design med 2x2 hull for stikkontakter, dimmere, brytere eller svakstrømsmateriell.
Elnummer:
1427533
Varenummer:
EKO05237
EAN:
7020160523709
Farge:
Polarhvit
Dokumenter
Produktinformasjon
Multiramme i ELKO Plus design med 2x2 hull for stikkontakter, dimmere, brytere eller svakstrømsmateriell. Rammene leveres med avtagbare tverrstag, slik at det kan monteres 3-veis stikkontakter. Leveres i fargene polarhvit, aluminium og sort.
Veggboksene må monteres med kort skjøtestykke.
Teknisk spesifikasjon
| Montering av enhet | Innfelt |
|---|---|
| Festemetode | Med klemme |
| Fargenyanse | Polarhvit |
| Type overflate | Høyglans |
| Overflatebehandling | Ubehandlet |
| Bredde | 156 mm |
| Høyde | 156 mm |
| Dybde | 11 mm |
| IP-grad | IP20 |
| Miljøegenskaper | Halogenfri |
Miljødataprogram

ELKO har som mål å bli Net Zero innen 2050. Vi jobber med leverandørkjeden for å redusere miljøpåvirkningen av materialer og øke sirkulariteten.
Miljødataprogrammet vårt bidrar til å forlenge levetiden på produktene og forbedre resirkulerbarheten.
Miljøavtrykk
Samlet klimagassutslipp gjennom livsløpet
1.000
Miljøinformasjon
Vurdering av miljøpåvirkningen til produktet gjennom livssyklusen.
Materialer
Emballasje uten plast
Nei
Emballasje med resirkulert papp
Nei
SCIP-nummer
86c9c713-14b3-42cd-8cd4-d320e9ccab1b
Gjenbruk & Retur
Tilbaketakning
Ja
Annet
Andel som kan resirkuleres, i %
50.000
Samlet klimagassutslipp gjennom livsløpet
0.3 kg CO2 eq.
Karbonavtrykk for produksjonsfasen [A1–A3]
0.2 kg CO2 eq.
Karbonavtrykk for distribusjonsfasen [A4]
0 kg CO2 eq.
Karbonavtrykk for installasjonsfasen [A5]
0 kg CO2 eq.
REACh fri for SVHC
Ja
Karbonavtrykk for bruksfasen [B2, B3, B4, B6]
0 kg CO2 eq.
Fri for giftige tungmetaller
Ja
Kvikksølvfri
Ja
Ingen komponent med konsentrasjon av kvikksølv over 0,1 % i et homogent materiale.
Miljøvennlig embalasje
Nei
Karbonavtrykk for slutten av livsfasen [C1–C4]
0.1 kg CO2 eq.
Produktets livssyklus
Ingen behov for spesifikke resirkuleringsprosedyrer
Grønt Punkt Norge
ELKO er medlem i Grønt Punkt Norge og tar dermed vårt lovpålagte produsentansvar for innsamling og gjenvinning av emballasje.
RENAS
ELKO er medlem av RENAS, og oppfyller kravene i EE-forskriften om innsamling, miljøriktig behandling og gjenvinning av kasserte EE-produkter.
×
