Plus USB lader 2,1A I PH
Elnummer:
6630077
Varenummer:
EKO05983
EAN:
7020160598301
Serie:
ELKO Plus
Farge:
Nordisk hvit
Utgående: 10.10.2025
Dokumenter
Produktinformasjon
USB lader med to porter for lading av elektroniske apparater, mobiltelefoner, mp3 spillere eller nettbrett. Total ladekapasitet 2,1A - 5V . Passer inn i standard veggboks, og i alle RS16 og ELKO Plus rammer.
Tilkobles 230V begge faser. Innebygget sikring, med automatisk reset. Leveres i RS16 eller ELKO Plus design.
Teknisk spesifikasjon
| Applikasjon | Lader |
|---|---|
| Montering av enhet | Innfelt |
| Enhetens utseende | Dimmerhjul med senterplate |
| Fargenyanse | Nordisk hvit |
| Fargetone | Nordisk hvit |
| Overflatebehandling | Ubehandlet |
| Festemetode | Med skruer Med hurtigkobling |
| Forpakning | Flyt-pack |
| [Ue] merkespenning | 100 - 240 V AC +/- 10 % på 50_60_HZ |
| Strømforbruk i W | 0,1 W |
| Nominell effekt | 10,5 W |
| Effektforbruk | 12 W |
| Levetid timer | 30000 t 10,5 W |
| Utgangsstrøm | 2,1 A |
| Materiale | ABS (Akrylnitril-Butadien-Styren ): Senterplate PC (polycarbonat) GF10 FR: Foringsrør PC (polycarbonat) GF10 FR: Internt deksel |
| Type vern | Kortslutningsvern |
| Antall klemmer | 2 skruklemmer |
| Maks tverrsnitt på klemme | 2 x 0,75...2 x 2,5 mm² for stiv kabel (kabler) 2 x 0,75...2 x 2,5 mm² for fleksibel kabel (kabler) 2 x 0,75...2 x 2,5 mm² for mangetrådet kabel (kabler) |
| Avmantlingslengde | 8 mm |
| Høyde | 45 mm |
| Bredde | 22,5 mm |
| Dybde | 42 mm |
| Innbyggingsdybde | 26 mm |
| Omgivelsestemperatur drift | 0…40 °C |
| Omgivelsestemperatur for lagring | −5…50 °C |
| Standarder | ETSI EN 301 489-4 EN 60950-1 EN 62684 |
| Direktiver | 2006/95 / EC - Lavspenningsdirektiv 2004/108 / EC - elektromagnetisk kompatibilitet |
| Produktsertifikater | SEMKO FI NEMKO |
| Elektrisk isolasjonsklasse | Klasse II |
| IK beskyttelsesklasse | IK04 |
| IP-grad | IP20 |
Miljødataprogram

ELKO har som mål å bli Net Zero innen 2050. Vi jobber med leverandørkjeden for å redusere miljøpåvirkningen av materialer og øke sirkulariteten.
Miljødataprogrammet vårt bidrar til å forlenge levetiden på produktene og forbedre resirkulerbarheten.
Materialer
SCIP-nummer
15a162e7-417e-4aa6-b8fb-e177a9ef8765
REACh-regelverk
I samsvar. REACh-erklæring tilgjengelig.
Erklæring om samsvar med artikkel 33 i EUs REACh-forordringen (Registration, Evaluation, Authorization and restrction of Chemical substance) om kjemikalier.
EU RoHS-direktiv
I samsvar. RoHS direktiv tilgjengelig.
Status i henhold til EUs RoHS-direktivet (Restriction of Hazardous Substances) for bruk av farlige stoffer.
Annet
REACh fri for SVHC
Ja
Fri for giftige tungmetaller
Ja
Kvikksølvfri
Ja
Ingen komponent med konsentrasjon av kvikksølv over 0,1 % i et homogent materiale.
Miljøvennlig embalasje
Nei
Informasjon om RoHS-unntak
Ja. Informasjon tilgjengelig.
Tilgjengelighet av informasjon om unntak fra EU RoHS.
Produktets livssyklus
Ingen behov for spesifikke resirkuleringsprosedyrer
WEEE Label
Innen EU må produktet avhendes i henhold til bestemte regler for avfallshåndtering og aldri kastes som husholdningsavfall.
Grønt Punkt Norge
ELKO er medlem i Grønt Punkt Norge og tar dermed vårt lovpålagte produsentansvar for innsamling og gjenvinning av emballasje.
RENAS
ELKO er medlem av RENAS, og oppfyller kravene i EE-forskriften om innsamling, miljøriktig behandling og gjenvinning av kasserte EE-produkter.
×


